Konfrans

Proqram

Time
Session


09:00 - 20:00

Nümayəndələrin qeydiyyatı
Bakı Konqres Mərkəzində
Nərimanov rayonu, Təbriz 130 Bakı Konqres Mərkəzi

12:00 - 21:00

Milli Skaut Təşkilatları və Tərəfdaş Təşkilatlar tərəfindən konfrans sərgi stendlərinin quraşdırılması

16:00 - 17:30

Dünya Qəbuluna Xoş Gəlmişsiniz

17:30 - 18:30

Skaut andı


19:00

Bakının mərkəzində Skaut fotosərgisinin açılışı

*Axşam yeməyi qarşılanmır*

Time
Session


08:00 - 14:00

Nümayəndələrin qeydiyyatı
Bakı Konqres Mərkəzində
Nərimanov rayonu, Təbriz 130 Bakı Konqres Mərkəzi

09:00 - 10:30

Regional görüşlər

10:30 - 11:00

Qəhvə fasiləsi

11:00 - 12:30

Regional görüşlər (davamı)

11:00 - 12:30

Elektron səsvermə sistemindən istifadənin istifadəsi üzrə nümayəndə heyətinin nümayəndələri üçün təlim

12:30 - 14:00

Nahar




14:00 - 15:30

 

Açılış sessiyası

Namizədlərlə görüş və
Qətnamə Komitəsi

DSK Sədri və DSHT Baş Katibinin
3 illik (2014-2017) hesabatı

15:30 - 16:00

Qəhvə fasiləsi

16:00 - 16.15


16:15 - 16:30


16:30 - 18:30

Yeni DSHT üzvlərinin qəbul edilməsi


13-cü Dünya Skaut Gənclər Forumu (Azərbaycan, 2017) hesabatı


Dünya Skaut Vitrini
(növbədənkənar sessiyalarda)


18:30

Açılış mərasimi
Açılış mərasiminin bir hissəsi olaraq
Bakı Konqres Mərkəzində axşam yeməyi

21:30

Otellərə qayıdış

Time
Session


08:45 - 09:00

PLENAR ICLAS

Meditasiya

09:00 - 09:05

Elanlar

09:05 - 09:15


09:15 - 09:30



09:30 - 10:45

 

23-cü Dünya Skaut Jamboree (Yaponiya, 2015) hesabatı


Maliyyə hesabatı


İlkin qətnamələrin, konstitusiya dəyişiklikləri
və digər əsas mövzuların
Növbədənkənar sessiyalarda müzakirəsi

10:45 - 11:15

Qəhvə fasiləsi

11:15 - 12:30

İlkin qətnamələrin, konstitusiya dəyişiklikləri
və digər əsas mövzuların
Növbədənkənar sessiyalarda müzakirəsi

12:30 - 14:00

Nahar

14:00

Dünya Skaut Komitəsi Konstitusiyada ediləcək dəyişikliklər üçün
son tarix müəyyən etmişdir

14:00 - 14:15


14:15 - 15:30

2023 Önbaxış: İnkişaf Planı


WOSM 3 illik Planının (2017-2020) hədəfləri üzrə
ilkin sessiyaları

15:30 - 16:00

Qəhvə fasiləsi


16:00 - 17:30


17:30 - 18:30

2017-2020-ci illər Dünya Skaut Komitəsinə seçiləcək namizədlərin təqdimatı


DSK namizədləri ilə tanışlıq


19:00

Beynəlxalq gecə

Beynəlxalq gecənin bir hissəsi kimi axşam yeməyi

21:30

Otellərə qayıdış

Time
Session


08:45 - 09:00

PLENAR ICLAS

Meditasiya

09:00 - 09:05

Elanlar

09:05 - 09:35


09:35 - 09:45


09:45 - 10:00


10:00 - 10:15


10:15 - 10:30

25-ci Dünya Skaut Jamboreeyə ev sahibliyi edəcək namizədlərin prezentasiyaları - 2023


DSHT və DQBST-nın birgə hesabatı


15-ci Dünya Skaut Moot - İslandiya 2017


Kandersteg Beynəlxalq Skaut Mərkəzinin yenilənməsi


2-ci DSTK (Kandersteg) hesabatı

10:30 - 11:00

Qəhvə fasiləsi



11:00 - 10:20
 


11:20 - 12:30

PLENAR ICLAS

Dünya Skaut Fondu hesabatı

Sülh Elçiləri


MoP layihəsi təqdimatları (növbədənkənar)

12:30 - 14:00

Nahar

 

14:00 - 15:30

 

PLENAR ICLAS

Konstitusiya dəyişiklikləri

Üzvlük ərizəsi 2017 Dünya Skaut Konfransına təqdim edilmişdir

15:30 - 16:00

Qəhvə fasiləsi



16:00 - 17:30

 


17:00 - 17:15


17:15 - 17:30

PLENAR ICLAS

25-ci Dünya Skaut Jamboree (2023) üçün ev sahibliyi edəcək namizədlərin səsverməsi

Dünya Skaut Komitəsi 2017-2020-ci il namizədləri üçün səsvermə


JOTA-JOTİ hesabatı


25-ci DSJ 2023 ev sahibliyi edəcək namizədlərin və Dünya Skaut Komitəsi seçkilərinin nəticələrinin elan edilməsi


19:00
 

Azərbaycan Gecəsi

Azərbaycan gecəsinin bir hissəsi olaraq axşam yeməyi
Nəqliyyat Azərbaycan gecəsinin keçiriləcəyi məkana oteldən birbaşa təşkil olunacaqdır

21:30

Otellərə qayıdış

Time
Session


08:45 - 09:00

PLENAR ICLAS

 Meditasiya

09:00 - 09:05

Elanlar


09:05 - 10:30
 

Yeni DSHT üzvləri

Əməkdaşlıq

41ci DSK-nın səsvermə nəticələri

10:30 - 11:00

Qəhvə fasiləsi

11:00 - 12:30

  41ci DSK-nın səsvermə nəticələri (davamı)

12:30 - 14:00

Nahar

14:00 - 15:25

  41ci DSK-nın səsvermə nəticələri (davamı)

15:25 - 15:30

DSK-nin yeni prezident və vitse-prezidentinin elan edilməsi

15:30 - 16:00

Qəhvə fasiləsi

16:00 - 17:30

Növbədənkənar sessiya

19:00

Sərbəst axşam
*Axşam yeməyi qarşılanmır*

Time
Session

08:45 - 09:00

PLENAR ICLAS

 Meditasiya

09:00 - 09:05

Elanlar


09:05 -  10:30
 

Fəxri fərmanlar və mükafatlar (100 illik diplomlar da daxil olmaqla)

16cı DSH (irlandiya 2012) yenilənmiş hesabat

42ci DSK-a və 14cü DSGF-a ev sahibliyi edəcək namizədlərin təqdimatı

10:30 - 11:00

Qəhvə fasiləsi




11:00 - 11:45
 

42-ci WSC və 14-cü WSYF ev sahibliyi etmık üçün dəvətnamə səsverməsi (2020)

24cü Dünya Skaut Jambree - Cənubi Amerika 2019

42ci DSK və 14cü DSGF-na ev sahibliyi edəcək namizədin səs vermə nəticələrinin elan edilməsi

Qlobal Dəstək Sistemi və MST-nın vitrinlərinin təqdimatı

11:45 - 12:30

Növbədənkənar sessiya - MST-nın vitrinləri

12:30 - 14:00

Nahar


14:00 - 15:30
 

Növbədənkənar sessiya - MST-nın vitrinləri (davamı)
+
Konfransın Qiymətləndirilməsi
(fokus qrupları)

15:30 - 16:00

Qəhvə fasiləsi

 



16:00 - 17:30

 

PLENAR ICLAS

 

DSK-nın sədrinin son çıxışı

İnkişafda olan MSK-i və MSK İnkişaf Mükafatları və DSH-nın baş katibinin yekun nitqi

Növbəti Dünya Skaut Komitəsi sədrinin ünvanı

 

19:00

Bağlanış mərasimi və party

Bağlanış mərasiminin bir hissəsi olaraq axşam yeməyi

 

Menyudan çıx